REAKCIJA IZ SDA: “Nepotrebno sprovođenje Abdulaha Skake sa lisicama na leđima i okruženim specijalcima kao da se radi o opasnom kriminalcu”

Bezrezervno podržavajući svaki korak u borbi protiv kriminala u našem društvu ne možemo da se otmemo dojmu da je privođenje bivšeg gradonačelnika Sarajeva i aktuelnog ambasadora Bosne i Hercegovine u Kataru imalo elemente predstave za javnost.

 

 

Neprimjerenim i apsolutno nepotrebnim smatramo da se ambasador Abdulah Skaka, koji je na poziv Tužilaštva slobodnom voljom u Bosnu i Hercegovinu došao iz Katara – dakle s drugog kontinenta, nakon toga u Sarajevu između dvije zgrade udaljenosti svega nekoliko kilometara sprovodi sa lisicama na leđima i okružen specijalcima kao da se radi o opasnom kriminalcu, ubici i osobi koja će pokušati pobjeći ili počiniti nasilje, a ne o ambasadoru države Bosne i Hercegovine, saopćili su danas iz Općinskog odbora SDA Centar Sarajevo.

 

 

Bezrezervno podržavajući svaki korak u borbi protiv kriminala u našem društvu ne možemo da se otmemo dojmu da je privođenje bivšeg gradonačelnika Sarajeva i aktuelnog ambasadora Bosne i Hercegovine u Kataru imalo elemente predstave za javnost, a sam tajming i raspored posljednih hapšenja uz tradicionalni izostanak ikakvih akcija radi ogromnog kriminala u entitetu RS, zapadnoj Hercegovini ili među članovima vlasti iz “Trojke” baca sjenu na cijeli proces i budi sumnju da se radi o određenom političkom uplivu u sudstvo i nastavku jednosmjernog djelovanja tužilaštava u Bosni i Hercegovini – saopćili su i dodali:

 

 

Mi u SDA Centar se beskompromisno i kontinuirano zalažemo za pravnu državu i sankcije za svakog pojedinca kojem se utvrdi odgovornost. Istovremeno smo stava da pravljenje političkih predstava od sudskih procesa i kreiranje slike bilo čije krivnje unaprijed nije u službi prava i pravednosti.

 

 

 

 

Posebno zabrinjava činjenica da se prepoznaje obrazac selektivne pravde koja je jednako opasna kao i nepravda.

 

 

Stoga, pozivamo tužilaštva na potpunu, široku i beskompromisnu borbu protiv kriminala u cijeloj Bosni i Hercegovini bez obzira na teritorijalnu, stanačku ili nacionalnu odrednicu.

 

 

U protivnom, neće doći do nužnog oporavka a samim tim i progresa našeg društva.

 

 

(SB)

(80)

REAKCIJA IZ SDA: “Nepotrebno sprovođenje Abdulaha Skake sa lisicama na leđima i okruženim specijalcima kao da se radi o opasnom kriminalcu”

About The Author
-